Ústecký kraj

sousedí na východě s Libereckým krajem, na jihovýchodě se Středočeským krajem, na jihu s Plzeňským krajem, na jihozápadě sousedí s Karlovarským krajem, na severozápadě má nejdelší hranice s Německem.

Cílem webových stránek Ústeckýkraj.info je poskytovat informace o místech a životě kolem nás. O lidech podnikajících nebo se angažujících v občanském životě. Máme zájem, aby jste prostřednictvím našich webových stránek poznali zajímavé osoby, projekty, činnosti a události.

  • Rozloha: 5 335 km²
  • Krajské město: Ústí nad Labem
  • Okresy: Ústí nad Labem, Teplice, Most, Chomutov, Děčín, Louny, Litoměřice
  • Počet obyvatel: 821 377

zdroj: https://www.wikipedia.cz

Zajímavosti

Do teritoria Ústeckého kraje patří několi jedinečných území např. České Švýcarsko. Rozkládá se na pravém břehu Labe od Děčína až do Německa. Středem této oblasti je Hřensko, což je nejníže položené město ČR. Jeho okolí tvoří rozsáhlé území plné pískovcových skal, bizarních útvarů obklopených nádhernými borovicovými lesy. Krajina je zde protkána kilometry turistických stezek, které vedou lesy a spojují celou řadu nádherných vyhlídek. Na své si zde přijdou i cykloturisté, kteří využívají především nedávno dokončenou cyklotrasu spojující Děčín a německé lázeňské město Bad Schandau.

VÍCE ZAJÍMAVOSTÍ

Historické památky

Ústecko nabízí i spoustu pamětihodností. Pozornost turistů přitahuje obec Zubrnice nedaleko krajského města, kde se nalézá skanzen s venkovskými staveními i železniční muzeum. Nedaleko v údolí Labe stojí za návštěvu zámek ve Velkém Březně, na Litoměřicku pak zámek v Budyni nad Ohří, v Klášterci nad Ohří nebo zámek v Duchcově. Zajímavými městy jsou lázeňské Teplice nebo Děčín, kde se nad řekou vypíná nově zrekonstruovaný zámek a naproti němu pak známá Pastýřská stěna, kde můžete navštívit zoologickou zahradu a občerstvit se ve výletní restauraci s krásným výhledem na město a okolí kolem Labe.

Ústecký kraj není prostě pouze energetický a chemický průmysl, ale také místo, kde lze odpočívat a relaxovat uprostřed krásné přírody s obdivuhodnými zajímavostmi.

VÍCE HISTORICKÝCH PAMÁTEK

Webové stránky podporuje

       Ústecký kraj

Webové stránky běží na WordPressu
a na lásce ke kraji, ve kterém žiji.